Papit

1859—1862 Erik Johan Eriksson toimi täällä saarnaajana ja 1862—1868 Gustaf Adolf Höök, joka otti 1.5.1863 puustellin vastaan, mutta kun nälkävuoden aikana ei saanut palkkaansa, oli hänen lähdettävä Liperin kappalaisen apulaiseksi. Robert F. Bergh 1869—tammi-huhtikuun ja 1.7.1871—1.5.1873, David Hakkarainen 1.5.1873—1.5.1878, kappalainen Gustaf Meklin 1.5.1878 — kuolemaansa 3.2.1890 asti,

apulainen, sittemmin vt. kappalainen Taavi Waittinen 1878—1901, jolloin meni Lavansaareen, ja ensimmäinen kirkkoherra Juho Heikki Ihalainen 1.5.1902—1.10.1933, jolloin siirtyi eläkkeelle, ja 1.10.1934 lähtien Toivo Immonen. Khra Ihalaisen apulaisena, ovat toimineet pappismiehet: Antti J. Tuovinen, Eino J, Raunio; Axel. D. Rainio, Johan Fredrik Cantell, Risto Rosengren, Kauko V. Havia, Paavo Rahkonen, J. Utriainen, Hille Sipilä, Frithjöf Georg Slöör, Kalle Tanska ja Oskar Tylväs; kirkkoherra Toivo Immosen viransijaisina virkalomien aikana Yrjö Vesterinen, Jouko Leino, Oskar Tylväs, Eino J. Pietilä ja Antti J. Heinonen, apulaisena Harald Wilhelm Oksanen, ja seurakunnan virallisina apulaisina Jaakko M. Heikinheimo vuoteen 1953 ja 1.5.1953 lähtien.

Kalevi Penttinen jälkeen toimineet papit:

Nimilista

Oksanen, Harald Wilhelm, kirkkoherra 1.9.1956 - 27.2.1974
Pesonen, Jouko Väinö Sakari 1.7.1955 - ?. 6.1962
Hintikka, Niilo Tuomas 1.7.1966 - 31.5.1969
Paldán, Väinö Ilmari 5.11.1969 - 30.6.1972
Sainio, Eero Mikko Juhani 1.8.1972 - 31.12.1973
Kettunen, Seppo Paavo 1.3.1974 - 28.2.1975
Korhonen Seppo Olavi 4.4.1975 - 31.10.1979
Kauramäki, Yrjö Olavi 1.11.1979 - 30.4.1984
Tolvanen, Matti Henrik 1.6.1984 - 25.7.1985
Jalkanen, Esko Antero, kirkkoherra 1.3.1974 - 30.4.1993
Tolonen, Mikko Johannes 1.1.1994 - 30.9.2005
Jaskari, Mikko Erkki Tapio 1.11.1985 - 30.4.1993 kirkkoherrana 1.5.1993

Leppänen Iris Reetta Helena 2005 -